Terasų įrengimas

Terasa – vidinę bei išorinę namo dalis jungiantis statinys ar atskiras pastatas, šiuo metu taip išpopuliarėjęs, jog tapo tarsi privaloma gyvenamojo namo dalis. Tačiau iš tiesų, kalbant apie šį pastatą, jokių „privalu“ ar „būtina“ nėra: tiek statyba, tiek vidaus įrengimas priklauso nuo individualių užsakovo pageidavimų. Terasa – ne koridorius, pro kurį pralekiame paskubomis, nepamatę kampe atsiradusio voratinklio ar pamiršę, kokios spalvos tapetais ištapetuotos sienos. Terasa – savotiška ramybės oazė, kurioje šiltuoju metų laiku prabėga daugelio vakarai. Tai – galimybė atitrūkti nuo kasdienybės, pabendrauti su artimaisiais ar pabūti su savimi (tereikia žengti vos žingsnį iš kambario!). Laikas, skirtas apsvarstymui, kaip turi atrodyti svajonių terasa bei kokios yra šios įrengimo galimybės, atsipirks su kaupu.

Siekiant, jog idiliškos kalbos taptų realybe, būtina tinkamai atlikti terasos įrengimo darbus. Svarbu atkreipti dėmesį į:

  • terasos apšiltinimą. Norint, jog į terasą būtų galima įžengti ir atšalus orams bei apsisaugoti nuo šios tapimo sumažėjusios temparatūros kaltininke namuose, būtina pasirūpinti kokybišku apšiltinimu. Daugiau izoliacinių medžiagų reikia tokiu atveju, kai vieta terasai parenkama šiaurinėje pusėje.

apsaugą nuo saulės. Į terasą keliaujama mėgautis saulės spinduliais, tačiau šiltnamiu ši neturėtų tapti. Norint to išvengti, svarbu atkreipti dėmesį į tinkamų stiklo paketų pasirinkimą. Pastarieji turi palaikyti optimalią patalpos temperatūrą: vasarą – neperkaitinti, žiemą – neleisti šilumai pabėgti.

  • stogo dangą. Terasa su stogu ar be jo – individualus sprendimas. Populiaresnis pirmasis variantas. Grožėtis gamta norisi ir pliaupiant lietui: stogas tokiu atveju labai pasitarnauja. Permatomumas – pirmasis reikalavimas, kuris dažniausiai keliamas stogo dangai (grūdintas stiklas, kanalinis polikarbonatas ir pnašiai): norisi ne tik netrukdomai grožėtis vaiskiu dangumi, bet baiminamasi, jog nepermatoma terasos stogo danga gali trukdyti saulės spinduliams patekti į patalpą. Permatomos terasos stogo dangos yra itin populiarios, tačiau tai – tikrai ne vienintelis pasirinkimas (juolab, jog plastikinė stogo danga gana greitai praranda savo estetines bei funkcijas savybes ir nėra tokia tvirta, kad aplaikytų dideles apkrovas). Terasos stogas gali tapti pastato stogo tąsa ir būti dengimas tokia pat danga – šiferiu, čerpėmis, skarda ir panašiai.
  • Terasos grindis. Terasos grindų pasirinkimas platus – plastikas, mediena, presuotų medžių dulkių lentos ir kita. Svarbiausia, jog pastarosios būtų tinkamai apdorotos ir apsaugotos nuo pelėsių, grybelių bei kitų veiksnių pavojaus (juk, šiaip ar taip, kalbame ne apie vidinę patalpą, izoliuotą nuo išorinės aplinkos).

 

Suteikus terasai norimą pavidalą, metas imtis vidaus įrengimo darbų. Duokite valią fantazijai! Čia tiks tiek sodo baldai, tiek prabangus svetainės komplektas: svarbiausia, jog terasos interjeras harmoningai derėtų su pastato vidumi bei išorine aplinka, atitiktų individualų skonį bei būtų praktiškas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *