Lauko karkasinių pastatų statyba

Nuosava namų valda mieste, sodyba kaime ar užmiestyje – daugelio puoselėjama svajonė. Tie, kuriems jau nusišypsojo laimė pastarąją realizuoti, tikriausiai spėjo suprasti, jog su kieme išdygusiu gyvenamuoju namu darbai toli gražu nesibaigia. Juk pagrindinis gyvenimo atskiroje teritorijoje pliusas – galimybė išeiti iš namų ir kuo mažiau tūnoti tarp keturių sienų. Natūraliai atsiranda papildomų (pirtis, pavėsinė, malkinė, sandėliukas ir panašiai) pastatų, palengvinančių buitį bei paįvairinančių kadienybę, poreikis: reikia tiek vietos, kurioje galima saugiai sandėliuoti sodo įrankius, tiek pavėsinės, kurioje būtų galima jaukiai pasėdėti ir pasimėgauti grynu oro.

 

Seneliai dažniausiai būdavo linkę visus statinius suręsti savomis rankomis, tačiau, sutikite, galutinis rezultatas ne visada tenkindavo: kreiva pašiūrė ar neaiškus statinys, atremtas į namo sieną, eksterjero tikrai nepuošia. Šiandien, kai estetinis aplinkos grožis yra itin svarbus (aišku, nepamirštamas ir praktinis aspektas), savarankiškais statybos darbais užsiima tik šioje srityje nagingi asmenys. Kam gaišti savo laiką ir gadinti medžiagas, neturint garantijos, jog galutinis rezultatas bus priimtinas? Savo paslaugas siūlo kvalifikuoti specialistai, užtikrinantys, jog per trumpą laiką jūsų kieme atsidurs talpi malkinė ar stilinga, ekserjero išbaigtumo suteikianti pavėsinė.

 

Plati statybinių medžiagų gausa palieka laisvę pasirinkimui, tačiau populiariausi išlieka karkasiniai lauko statiniai – malkinės, pavėsinės, sandėliukai, pirtys ir panašiai. Mediena, kaip statybinė žaliava, vertinama  dėl:

  • nesunkaus, daug laiko nereikalaujančio apdirbimo;
  • ekologiškumo;
  • gerų ventiliacinių savybių;
  • mažo šilumos laidumo (tai ypač svarbu statant pirtį)
  • nedidelio svorio ir tinkamumo statyti ant įvairių paviršių;
  • estetinės išvaizdos ir indėlio į harmoningos gamtai aplinkos kūrimą.

 

Karkasinių pastatų statybai tinka tiek spygliuočių, tiek lapuočių mediena. Būtina sąlyga, jog pastaroji būtų išdžiovinta – tai garantuoja statinio ilgaamžiškumą. Tiesa, patikėjus lauko karkasinių pastatų statybą profesionaliems ir patyrusiems meistrams, į techninius aspektus gilintis nereikės – užteks pateikti savo įsivaizdavimą, kaip turi atrodyti pirtis, pavėsinė ar kitas lauko statinys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *