Langų ir durų montavimas

Langai ir durys – pastato „akys“, sudarančios eksterjero išbaigtumo įspūdį bei atliekančios svarbią apsauginę bei izoliacinę (nuo nepageidaujamo aplinkos triukšmo ir šilumos nuostolių) funkcijas. Šiandien gamintojų siūloma  langų (mediniai, plastikiniai) bei durų įvairovė (medinės, plastikinė, šarvuotos) klientui, iš vienos pusės,  suteikia neribotą pasirinkimo laisvę, kita vertus – įpareigoja gerai pagalvoti prieš priimant galutinį sprendimą. Pamąstyti reikia ne tik apie tai, kokius langus bei duris įsigyti, bet ir kam patikėti šių montavimą. Neprofesionaliai atliktas langų bei durų montavimas turės neigiamos įtakos net pačių kokybiškiausių langų eksploatacijai.

 

Aspektai, į kuriuos privalu atsižvelgti renkantis langus bei duris:

 

  • Sandarumas

Tinkamai pasirinkti bei kokybiškai sumontuoti langai ir durys gali išsaugoti iki 50 proc. ar net daugiau šilumos jūsų namuose. Langų ir durų efektyvumas energijos taupymo atžvilgiu tiesiogiai susijęs su šilumos perdavimo koeficientu, žymimu raide U. Kuo šio vertė mažesnė, tuo mažesni šilumos nuostoliai.

 

  • Kokybės ir kainos santykis

Kalbant apie langus bei duris, verta vadovautis taisykle, jog gauni tiek, kiek moki. Pigesnių langų bei durų gamybai dažniausiai yra naudojamos nekokybiškos medžiagos, lemiančios gerokai trumpesnę gaminio ekspoataciją. Šie „pigučiai“ neretai gaminami iš plastiko, skirto šiltam pietų šalių klimatui. Nieko keisto, jog šis, veikiamas neretai atšiaurių ir permainingų lietuviškų orų, ne tik praras savo pradinę išvaizdą, bet ir nustos tinkamai funkcionuoti. Apie abejotiną lango ar durų kokybę signalizuoti turėtų mažesnis svoris. Taupyti vyrių, rankenų ir kitos furnitūros sąskaita taip pat nepatartina – kinietiškos dalys netrunka sulūžti.

 

  • Ekologiškumas

Pastebima džiuginanti tendencija, jog, renkantis langus bei duris, vis dažniau susimąstoma apie pastarųjų draugiškumą žmogaus sveikatai ir apinkai. Nereikėtų daryti skubių išvadų, jog mediena – neabejotinai teisingas pasirinkimas, o plastikas su ekologijos

idėjomis visiškai prasilenkia. Dauguma plastikinių langų gamintojų šviną, kaip profilio sudėtinę dalį, seniai pamiršo ir vietoj jo naudoja kalcį bei cinką. CE ženklinimas – įrodymas, jog langų gamyboje panaudotas ekologiškas plastikas. Tam tikru atžvilgiu, PVC medžiaga, kuri yra perdirbama ir panaudojama antrą kartą, už medieną „draugiškesnė“ – dėl jos nereikia kirsti miškų.

 

Jei ekologiškumas – pagrindinis kriterijus, lėmęs jūsų apsisprendimą rinktis medinius langus ar duris, turėtumėte reikalauti gamyboje panaudotos medienos ekologiškumą patvirtinančių sertfikatų. Juk medis medžiui nelygu.

 

  • Priežiūra

Langai bei durys – ilgaamžės, tačiau  priežiūros reikalaujančios konstrukcijos. Kad ir kokia kokybiška mediena bebūtų, pastaroji, dėl tiesioginių saulę spindulių, temperatūros kaitos bei drėgmės, ilgainiui praranda savo estetinę išvaizdą, o, nesiimant jokių ƒ„reabilitacinių“veiksmų, tai gali pakenkti ir tarnavimo kokybei. Medinių langų rėmus ar duris tenka karts nuo karto perdažyti ir kitomis priemonėmis saugoti nuo neigiamų aplinkos veiksnių. Nuvalyti stiklų neužteks ir įsigijus plastikinius langus bei duris. Profilių apvalymas nuo susikaupusių nešvarumų, tarpinių, vyrių bei kitų judančių konstrukcijos dalių sutepimas specialiomis priemonėmis – būtini darbai, lemiantys plastikinių langų be durų tarnavimo kokybę ir trukmę. Priežiūros atžvilgiu bene mažiausiai įnoringos šarvuotos durys: estetiniais sumetimais drėgnu skudurėliu pakanka nuvalyti dulkes, atsiradus didesniems nešvarumams – švelnias valomąsias priemones.

 

 

Išsirinkus, kokie langai ar durys jums reikalingi, nepagailėkite laiko profesionalių montavimo specialistų paieškai. Net patys brangiausi langai ar durys nesuteiks šilumos ar neizoliuos iš lauko sklindančio triukšmo taip, kaip maksimaliai galėtų, jei montavimas bus atliktas nekokybiškai.